Badanie warszawskiej edycji Nocy Muzeów 2014

      Niezmiernie miło jest nam poinformować o przeprowadzeniu badań socjologicznych warszawskiej edycji Nocy Muzeów 2014. Badania odbyły się w nocy z soboty na niedzielę 17/18 maja 2014 i przeprowadzone zostały przez studentów Instytutu Socjologii UKSW w wybranych placówkach. Ankieterzy prowadzili analizę w oparciu o narzędzie badawcze skonstruowane w Pracowni Badawczej Polskiego Pomiaru Postaw i Wartości pod kierunkeim ks. prof. dra hab. Sławomira H. Zaręby.

Należy podkreslić, że Instytut Socjologii UKSW przeprowadził kolejne już badanie tego fenomenu społecznego - poprzednio analizie została poddana X edycja ENM w 2013. Wydano monografię naukową opisujacą to wydarzenie pt. "Konsumując coolturę. Europejska Noc Muzeów w Warszawie 2013". Pozycja ta znajduje się w dorobku publikacyjnym Instytutu Socjologii UKSW. Zorganizowano również konferencję naukową w dniu 19 grudnia 2013 r., na której zaprezentowano wyniki analiz.

Również w kontekście tegorocznych badań planowane jest wydanie monografii oraz zorganizowanie konferencji podsumowującej uzyskane wyniki. Szczegóły podamy wkrótce.

Chcielibyśmy w tym miejscu serdecznie podziękować naszym ankieterom za ich pracę i zaangażowanie w nocnym badaniu uczestnictwa w kulturze warszawiaków. 

 

   

Copyright © 2019 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach